Serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików coockies. Jeżeli chcesz zmienić ustawienia dotyczące coockies, możesz to zrobić w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Rozumiemy, że kontynuując przeglądanie naszej strony wyrażasz zgodę na użycie plików coockies.

Wzrost konkurencyjności i rentowności firmy SPORTIS S.A.

SPORTIS S.A. realizuje projekt „Wzrost konkurencyjności i rentowności firmy SPORTIS S.A. dzięki wdrożeniu innowacji produktowych i innowacji procesowej, w tym technologii przyjaznych środowisku.”

Projekt jest współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 w ramach schematu „Technologie przyjazne środowisku” programu „Rozwój Przedsiębiorczości i Innowacje” .

Wartość projektu: 4 547 000,00 zł

Wartość dofinansowania: 2 024 150,00 zł

Celem projektu jest wzrost rentowności firmy SPORTIS S.A. poprzez zwiększenie produkcji przy jednoczesnym zmniejszeniu jej kosztów, z zastosowaniem technologii przyjaznych środowisku, które zmniejszą ilość wytwarzanych odpadów i emisję CO2.

Cel zostanie osiągnięty poprzez realizację następujących działań:

- zaprojektowanie wspólnie z partnerem norweskim – NORDKAPP BOATS A/S - dwóch innowacyjnych modeli łodzi turystycznych typu RIB, poddanie łodzi wymaganym testom i certyfikacji oraz rozpoczęcie produkcji seryjnej na rynek norweski,
Powyższy cel został osiągnięty – prace zakończone w I kwartale 2022 r.

- wdrożenie innowacyjnej w skali kraju produkcji seryjnej łodzi, dzięki wybudowaniu nowej hali produkcyjnej i zmianie sposobu organizacji procesu produkcyjnego,
Powyższy cel został osiągnięty – prace zakończone w IV kwartale 2023 r.

- montaż w nowej hali suwnicy elektrycznej natorowej dwudźwigarowej, co umożliwi samodzielne testowanie udźwigu łodzi i montaż ciężkich elementów w dużych łodziach,
Powyższy cel został osiągnięty – prace zakończone w IV kwartale 2023 r.

- zainstalowanie paneli fotowoltaicznych na dachach hal, dzięki czemu zmniejszy się pobór energii z sieci co przyczyni się do dalszej redukcji emisji CO2.
Powyższy cel został osiągnięty – prace zakończone w I kwartale 2022 r.

Fundusze norweskie i fundusze EOG reprezentują wkład Norwegii w tworzenie Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

W ramach funduszy norweskich i funduszy EOG Norwegia przyczynia się do ograniczenia nierówności spolecznych i ekonomicznych oraz wzmocnienia relacji dwustronnych z państwami beneficjentami z Europy Środkowej i Południowej i obszaru Morza Bałtyckiego. Norwegia ściśle współpracuje z UE w ramach Porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Wraz z pozostałymi darczyńcami Norwegia przekazała 3,3 miliarda euro w ramach kolejnych programów funduszy w latach 1994 - 2014.

Fundusze norweskie są finansowane wyłącznie przez Norwegię i dostępne w państwach, które przystąpiły do UE po 2003 r. Fundusze norweskie na lata 2014 - 2021 wynoszą 1,25 miliarda euro. Priorytety na ten okres to:

'#1 innowacje, badania naukowe, edukacja, konkurencyjność i godna praca;

'#2 integracja społeczna, zatrudnienie młodzieży i ograniczenie ubóstwa;

'#3 środowisko, energia, zmiany klimatu i gospodarka niskoemisyjna;

'#4 kultura, społeczeństwo obywatelskie, dobrze zarządzanie i podstawowe prawa;

'#5 sprawiedliwość i sprawy wewnętrzne.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

www.eeagrants.org

www.norwaygrants.org

 Norway Grants

 

© SPORTIS S.A. - Powered by: PERSEIDA.dev